Dekoracia jin jang.

Amulet Jin-jang.

Pár viet o amulete jin-jang. Vkusný estetický prívesok, ktorý si v internetovom obchode kúpite len za 4,98 €.

Pár slov o amulete Jin-Jang.

Symbol jin-jang je v dnešnej dobe veľmi známy a rozšírený. Mnohí z nás ho už určite videli aspoň raz v televízii, v časopise alebo na nejakom oblečení. Nájdeme ho na peňaženke, náušniciach ale aj na spodnom prádle. Napriek tomu veľa ľudí nepozná jeho význam. 

Tento znak pochádza z ďalekej Ázie. Ezoterický e-shop Tomiland ho ponúka v kategórii amulety a talizmany za 4,98 €. Jing-jang je výnimočný svojím jednoduchým tvarom a symetriou. A nemalú úlohu tu zohráva aj kontrast. Pohľad naň pôsobí uvoľňujúco, očarujúco a pomáha meditovať. Talizmanový prívesok jinjang sa predáva spolu s čiernym koženým remienkom a je zabalený na zelenom podklade, presne ako je zobrazené na nasledujúcich fotografiách.

Jin jang privesok. Privesok jing jang. Jing jang.

Kliknite na obrázok pre väčšie rozlíšenie.

Materiál a vypracovanie.

Amulet tvorí kruh s priemerom 2,5 centimetra. Malý, nenápadný ale očarujúci. Kruh je rozdelený na dve časti. Tmavú a svetlú. (Protipóly - dobro a zlo.) Tmavú časť tvorí oxid medenej zložky a svetlú tvorí leštená mosadz. Medená zadná časť zároveň pôsobí ako bioregulátor radiácie organizmu. Hrúbka talizmanu je jeden milimeter. Tento jin-jang prívesok pochádza z Indie. Ak si tento výrobok zakúpite budete určite potrebovať aj nejakú jemnú handričku na leštenie. Svetlá časť zanecháva na sebe všetky odtlačky a dotyky prstov. Spotené ruky môžu spôsobiť nežiadúcu chemickú reakciu a farebnú zmenu amuletu (soľ + meď + mosadz).

Čo všetko dokáže tento amulet?

Jin-jang je čínskym symbolom. Pochádza z filozofie taoizmu. Je to čínske učenie. Samostatný znak zobrazuje nekonečnú existenciu a harmóniu v celom svete a v nekonečnom vesmíre. Celý náš svet, tak ako ho poznáme, existuje len vďaka rovnováhe medzi protikladmi. Tieto protiklady sa nazývajú jin a jang.

Jang je biely alebo svetlejší v zobrazení a je aktívny. Predstavuje deň, dobro, je symbolom neba, muža a mužskej sily. Jang je aj symbolom oplodnenia a dominancie.

Jin tvorí tmavú časť amuletu. Zvyčajne býva čierny. Spolu s jang tvoria kontrast. Jin je ženským znakom, je pasívny a zobrazuje noc. Jin je symbolom matky zeme, z ktorej sa tvorí a vyrastá život. Rodiaca sila a poddajnosť. Jinjang je symbol života, ktorý existuje len vďaka rovnováhe protikladov. Akákoľvek prevaha, ktorejkoľvek zložky, by mala negatívne následky a porušenie základov vesmíru.

Tento amulet je univerzálny talizman. Jeho nosením dokazujeme svetu, že si vážime a chápeme jeho fungovanie a akceptujeme existenciu dobra a zla, a všetkých iných protikladov bez, ktorých by svet nebol v rovnováhe. Amulet zabezpečí, že všetko v našom živote sa dostane na správnu cestu a zabezpečí duševnú a fyzickú rovnováhu v našom živote. Oslobodí nás od týchto slovných spojení: pekný ale hlúpy, múdry ale škaredý, bohatý ale nešťastný...

Pár viet na záver...

Amulet jin-jang sa radí medzi univerzálne a neutrálne amulety. Ocení ho káždá žena, každý muž a každé dieťa. Očarí jeho symetria, kontrast a jednoduchosť. Je to zároveň aj vkusný estetický doplnok, ktorý by nemal nikde chýbať. A nezabudnite, že s ním budete mať pri sebe aj kúsok múdreho čínskeho učenia. Ak Vás tento talizman napriek tomu neoslovil, objavte nové tu a možno Vám nejaký padne do oka.

Recenziu na amulet napísal Tomáš. Naspäť na hlavnú stránku: Bosorka - mágia, veštenie a ezoterika

Web design, photos and illustrations Copyright Ing. arch. Tomáš Petrik 2007 - 2016.
All rights reserved. Bosorka