menuBosorka

Čínske mince feng-šuej

Staré čínske mince pre šťastie a pritiahnutie bohatstva.

Klasické čínske mince na červenej šnúrke patria k najznámejším doplnkom pre vyznávačov životnej filozofie Feng-šuej (Feng-shui). Určitý počet mincí sa prepletie nekonečným uzlom. Je to symbol prosperity, úspechu, bohatstva a finančnej nezávislosti. V kombinácii zlata a červenej bavlny ochráni a zabezpečí pozitívnu finančnú situáciu vo Vašom byte alebo dome. Vždy sa umiestňujú na kľučku vchodových dverí z vnútornej strany. Talizman sa môže nosiť aj v peňaženke. Pri náhlych a bezhlavých nákupoch Vás ochráni pred márnotratným míňaním. Odteraz budete odolný pred "akciovými ponukami" a pred "zaručene dobrou kúpou". Nastane koniec zbytočne vyhodeným peniazom. Koniec stratám na Vašom účte. Zlatou nitkou zviazaný strapec zabráni úniku bohatstva z Vášho domova. Tento talizman používajú aj podnikatelia, živnostníci a obchodníci vo svojich prevádzkach.

Návod na použitie:

Je to najznámejší čínsky amulet pre šťastie. Používajú sa v domácnosti, ktorej prinesú bohatstvo, majetok a pohodu. Aby tento výrobok mohol naplniť svoj účel, je dôležité, na ktoré miesto sa predmet umiestni. Pred prvým použitím si musíme uvedomiť silu, ktorou je výrobok obdarený. Musíme aplikovať nasledujúce pravidlá. Strapec sa umiestňuje na kľučku vchodových dverí z vnútornej strany. Živnostníci a podnikatelia umiestnia tento talizman blízko pokladnice alebo pri účtovných knihách. Originálny výrobok obsahuje zlaté nite, ktoré pre svojho majiteľa pritiahnu peniaze a hojnosť. Máte finančné problémy, ktoré Vám ničia a komplikujú život? Toto je to pravé riešenie, ktoré je preverené mnohými generáciami. Nemáte čo stratiť. A cena je len pár eur.

Čo presne znamená feng-šui?

V našich končinách sa toto slovo píše a vyslovuje rôzne - existuje niekoľko tvarov, ktoré sú spomenuté postupne aj v tomto texte... Je to prastaré umenie, ktoré sa sformovalo pred viac ako 3300 rokmi v Číne a v 20. storočí začalo postupne prenikať aj do západnej kultúry. Tieto dve krátke slová v doslovnom preklade znamenajú "vietor" a "voda". V čínskej kultúre je vietor spolu s vodou vždy spájaný s dobrým a pevným zdravím. A najväčším šťastím je zdravie. Žiaľ, niektorí ľudia si to nevedia a nechcú uvedomiť. Existuje dobré a zlé feng shui. Preberá poznania a obrazce, ktoré sa datujú aj viac ako 6000 rokov dozadu. Zahŕňa fyziku, filozofiu, vedu, astrológiu, astronómiu, estetiku a architektúru exteriéru a interiéru. Stalo sa jadrom taoistickej vízie sveta, pochopeniu sveta, vesmíru a prírody. Základom je myšlienka, že všetko v prírode je živé a naplnené energiou, ktorá sa nazýva Chi (či). A je úplne nepodstatné či je to kameň, rastlina alebo človek. Vedecká komunita považuje túto filozofiu za pseudovedu a nezmysel. Na menovanú problematiku existuje veľké množstvo názorov. Keďže šťastie prichádza v mnohých formách, vrátane úspešnej kariéry, lásky alebo naplnenia milostného života, aj praktizovanie feng šuej zahŕňa podrobné tipy a návody pre takmer každú oblasť Vášho života.

Aplikovanie starého čínskeho umenia a filozofie nazývanej Feng Shui si vyžaduje používanie pestrého portfólia rôznych zaujímavých pomôcok s cieľom zabezpečiť štastie a zdravie. Je to zložitý súbor vedomostí, ktoré nás učia harmonicky spolunažívať s energoiu okolo nás. Dôležité je umenie umiestnenia predmetov a pochopenie toho, že objekt v priestore, či už je to dom, kancelária, urbanistická plocha alebo záhrada, ovplyvňuje Váš život vo všetkých oblastiach. Každý takýto predmet v sebe ukrýva určitú magickú silu. A čínska minca je jednou z tých ingrediencií, ktorá patrí k nim. Okrem nej sa používajú aj sošky zvierat: korytnačka, drak a žaba s mincou v ústach. Medzi ďalšie elementy patria krištáľ, zrkadlo a špirála. Kapitola sama o sebe je architektonický dizajn interiéru a presné rozmiestnenie nábytku. Nesmieme zabúdať aj na grafické symboly. Napríklad jin-jang, dokonalý amulet z Ázie.

Bosorka


Bosorka.net
Všetky autorské práva vyhradené.